Přeskočit na obsah

Agrolesnická exkurze do Francie

S Českým spolkem pro agrolesnictví do jižní Francie

Český spolek pro agrolesnictví (národní pobočka evropské EURAF) v druhém květnovém týdnu letošního roku exkurzní cestu za agrolesnictvím do Francie – přesněji do oblasti Montpellier a Toulouse. Cesta je zaměřena jednak na výzkumné plochy agrolesnických systémů (panství Restinclières poblíž Toulouse) a také na ukázky zemědělské praxe s agrolesnickými prvky u soukromých farmářů (projekt Agr’eau, rodinná farma Bérard, Terres de Roumassouze apod.). Zájezd bude tedy obsahovat jak „výzkumnické prvky“, tak objekty „osvědčené praxe“. Odborným programem nás bude provádět nestor evropského agrolesnictví Christian Dupraz (INRA France).

Exkurze je určená především českým farmářům – soukromým zemědělcům, je však otevřená i ostatním zájemcům z řad akademických a výzkumných organizací, státní správy, environmentálních/občanských společností (spolků) atd.

Pro případné dotazy je možné kontaktovat přímo zástupce ČSAL pana Jakuba Houšku, a to buď emailem: houskaj@af.czu.cz nebo telefonicky: +420 723 551 514.

Pokud se rozhodnete zúčastnit, čeká nás týden kvalitního odborného programu, ale také např. návštěva největší citadely v Evropě, či ochutnávka francouzských vín.

Kompletní program agrolesnické studijní cesty (v termínu od 8. do 12. května 2017) naleznete níže. Překlad z angličtiny a francouzštiny bude samozřejmě zajištěn.

Aby mohlo být vše závazně domluveno, kteří se budou chtít exkurze zúčastnit, aby potvrdili svůj zájem na přiloženém přihlašovacím formuláři nejpozději do pátku 31. března 2017. Vyplněnou a podepsanou přihlášku (naleznete níže) naskenujte a zašlete na lenka.ehrenbergerova@mendelu.cz.

  CSAL_exkurze_Francie_pozvanka

CSAL_exkurze_Francie_prihlaska_pdf

CSAL_exkurze_Francie_prihlaska (pro vyplnění na počítači)