Přeskočit na obsah

Nový dotační titul pro podporu agrolesnických systémů

Dotační titul Agrolesnictví se začal připravovat v roce 2019 v rámci PRV týmem vedeným panem ředitelem Davidem Kunou a panem náměstkem Pavlem Sekáčem (MZe). Uvádíme zde odkaz finální odouhlasenou verzi vládního nařízení definující přesné podmínky čerpání invervence:

Nařízení vlády 140/2023 Sb. o stanovení podmínek provádění opatření agrolesnictví a o změně nařízení vlády č. 307/2014 Sb., o stanovení podrobnosti evidence využití půdy podle uživatelských vztahů, ve znění pozdějších předpisů, a nařízení vlády č. 69/2023 Sb., o stanovení podmínek provádění opatření v odvětví vína, (nařízení vlády o stanovení podmínek provádění opatření agrolesnictví).

V nebjližší době uveřejníme „prováděcí vyhlášku“, která bude obsahovat doporučení k biologickým aspektům a hlavní agrotechnickém postupy.

Metodiku MZe k procesním věcem dotačního titulu lze stáhnout ze stránek eagri.cz.
 
POKUD POTŘEBUJETE PORADIT SE ZALOŽENÍM AGROLESNICKÉHO SYSTÉMU NEBO S DOTAČNÍM TITULEM – NAPIŠTE NAŠIM PORADCŮM, KTEŘÍ FUNGUJÍ V RÁMCI KOMORY ZEMĚDĚLSKÝCH PORADCŮ (VYBERTE MENU „ADVIGREEN“)
nebo napište na adresu info(zavináč)agrolesnictvi.cz nebo poradci@(zavinac)agrolesnictvi.cz, kde specifikujete svůj dotaz, my Vám podle něj přiřadíme nejvhodnějšího volného poradce dle tématu a regionu. Brzy také přibude v hlavním menu zvláštní podstránka PORADENSTVÍ !
Podpořte organizaci Evropské agrolesnické konference, která se bude konat v květnu 2024 v Brně.
This is default text for notification bar